Pohled na Oscar Super Fly Connecticut

Super Fly Connecticu Super Toro

Říkal jsem si, že jsme dlouho neměli na recenzi Oscara. Podíval jsem se, kdy to bylo naposled a zjistil jsem, že nikdy. Takže to musíme napravit. Já věřím, že už jste určitě doutník od Oscara měli. Koneckonců je to hodně skloňované jméno poslední roky. Oscar Valladares dělá doutníky už přes deset let a dělá je sakra dobře. Díru do světa udělal doutníkem Leaf by Oscar. Ten se také prodává ze všech nejvíc. Jeho doutníky jako takové nemají problémy kvality nebo hoření, skvěle táhnou a hoří celkem rychle. Marketing má Oscar vypinkanej do nejmenších detailů - hojně užívá mayskou tématiku a těží ze spousty historických památek, které v Hondurasu mají, prstýnky a bedny jsou úplná pecka, názvy dávají smysl a kolikrát jsou i velmi trefné (Plan B) a nebo vyjadřují určitou filosofii, názor, téma k zamyšlení (Brotherhood)... A nebo jsou jako můj dnešní Super Fly. Ani jedno z toho. Super Fly ma jedinečný 70's vajb a přímo odkazuje na biják SuperFly, ke kterému napsal muziku Curtis Mayfield. Byla to doba funku a soulu a přesně takový ten soundtrack je. Prstýnek doutníku je taky úplně přesnej. Písmo, barvy, to všechno nás přenáší o dekády zpět.

Doutník Super Fly byl představen v roce 2019. Bylo to temné maduro a Oscar říkal, že je to nejsilnější doutník, který kdy vyrobil. Chodil ve třech velikostech. Později, v roce 2020 přišel Super Fly Connecticut. Nejprve jen corona, později i toro. A právě poslední zmiňované právě držím v ruce a kochám se tím, jak doutník vypadá. Je to velký doutník a krycí list je pěkný jemný CT. Není to ovšem ten starý známý z Ekvádoru. Krycí list na Super Fly je z Hondurasu. Dobře to ladí s rozměrným nesouměrným funky prstýnkem. Ten je v kombinaci růžové, černé a zlaté. Růžové je tam hodně, je to prostě 70's retro. Líbí se mi to. Ke kouření jsem si nachystal pivo. Miluju pivo a doutník. Ladí mi to asi nejvíc. Do uší jsem si nachystal funky. Ale ne sedmdesátkové americké, nýbrž moderní a české. J.A.R. předevčírem vydali novou bombici a já jsem to už slyšel asi čtrnáctkrát a pořád se nemůžu nabažit.

Co je vlastně uvnitř pod tím pěkným honduraským CT? Binder je též Honduras, náplň jsou listy z Hondurasu, Nikaragui a na Oscara hodně netradičně z Dominikánské republiky. Super Fly je snad jediný Oscarův doutník s dominikánským listem.

Ořezávám, zkouším tah. Je to tah by Oscar - lehký, volný. Cítím dřevo, pepř, hlínu a smetanu.

Zapaluji a nořím se do vod funky. Doutník produkuje hustý voňavý dým, táhne krásně a první náznaky chutí jsou cedr, smetana a jemný pepř. Později mám pocit, že se přidávají citrusy a naprosto klasická chuť tabáku. Prostě tabák. A okolo něj krouží zmíněné chutě, ale tabák je hlavní. Je to velmi osvěžující mezi všemi těmi kávami, čokoládami, hlínami, pepři a stájemi u ostatních různých doutníků. Je tam i trocha sladkosti. Jako byste kouřili tabák a přikusovali Babetu. To je vážně úlet.

Ve druhé třetině se chutě předhánějí, vítězí intenzivnější cedr, ovšem na záda mu dýchá tabák a Babeta a kdesi na chvostu startovního pole je pepř se smetanou. Kde je pepř cítit intenzivněji, tak to je na retrohale. Hoří to pěkně, táhne to taky pěkně, nezahřívá se. Muzika mě baví moc, pivo chutná. Síla doutníku je tak trošku silnější střed. Je to krásná druhá třetina.

Vstupujeme do třetí třetiny a ta je taková, taková... Úplně stejná jako třetina druhá. No dobře, možná trošku víc pepře, ale jinak je to nádherně lineární doutník, který vás nenechá tápat. Prostě vám to naservíruje rovnou a bez hraní na schovku.

Hoření mého Super Fly bylo bez chyby, táhlo to celou dobu hezky volně, dým byl hustý a ke konci byl stále chladný. Užil jsem si ho tedy pěkně do konce, aniž bych měl pocit nějakého chuťového defektu. Bylo to příjemné a osvěžující od začátku až do konce. Síla byla trošku silnější střed.

Užil jsem si ho a kupuju ho přímo tady.

Lukáš

 Super Fly 1Super Fly 2Super Fly 3Super Fly 4Super Fly 5Super Fly 6Super Fly 7Super Fly 8Super Fly 9Super Fly 10