Novinky

Pohled na Raw Dog by Oscar

Punk v podání Oscara Valladarese.

Hned, jak jsem prvně viděl tohoto rozcuchaného frajera s trošku širším pasem a chlupatou nohou, věděl jsem, že je to další majstrštyk by Oscar. Ve světě, kdy se výrobci snaží přijít s elegantními doutníky, působí Raw Dog jako zjevení. Jasně, Oscar má i My Way, kde Byron Duarte obul doutník do krycího listu naruby, ovšem Oscar to poslal ještě do většího punku a krycí list zahodil úplně. Žádný triple cap, žádný pigtail, nic. Prostě ho vemete a rovnou zapálíte. A pokud máte ústa jako Lucka Bílá, budete mít teď navrch. Pokud disponujete standardními ústy, bude to chtít trošku cviku.

Raw Dog byl představen v roce 2022, velikost je 5x60 a chodí v bedně po padesáti kusech. Je to pořádná bedna, ovšem když ji celou otevřete, je to zážitek. Doutníky mají dost rustikální a syrový vzhled, který samozřejmě umocňuje absence krycího listu a jakéhokoli zakončení a také přírodní prstýnek ve stylu Leaf by Oscar. Jako celek to funguje výborně a jakmile tohle uvidíte naživo, budete ho chtít ochutnat. Nahned. Jako kdyby Oscar někam do vizuálu přičaroval nějaké podprahové záběry. Třeba luxusního stejku nebo tak něco. Raw Dog je honduraské puro, vázací list je z Copánu, náplň je Jamastrán a Copán. Jelikož krycí list nese nezanedbatelnou část výsledné chuti, musel se Oscar poprat s tím, aby byla náplň dostatečně plná, výrazná a suplovala právě krycí list. Jak se to povedlo?

V ruce působí tento rozpustilý čokl solidním dojmem, není těžký, relativně měkký, ovšem konzistentně. Nic jako šutr, mech, šutr, mech, ale jen mech. Doufám, že to bude pěkně kouřit a pěkně hořet. Vázací list je prostě vázací list. Hrubý, výrazný, ale je takovej mercedes mezi vázacími listy. Nemá žádné defekty. Z podstaty věci vlastně ani mít nemůže. Doutník vypadá kvalitně a hodnotně. A miluju ho. Miluju ho za jinakost, za balení, za název... Miluju ho a to jsem ho ještě nekouřil.

Vůně je zajímavá kombinace sladkosti jako čokoláda, cedr a těžká hlína. Studený tah hlína, ořechy a pepř. 

Po zapálení se okolí krásně rozvoní, Raw Dog se zapaluje dobře a relativně rychle. První třetina okouzlí rafinovanou kombinací černého pepře, temné hlíny (asi černozem nebo co) a sladké mléčné čokolády. V pozadí také cítím muškátový oříšek, opečený chleba a jemnou minerální notu. Je to líbivá kombinace ideální střední síly, která mi náznaky říká, že se bude intenzita zvyšovat. První třetina kouří pěkně, bez korekcí a defektů. Vstup do druhé třetiny je takové prodloužení té první. Později se žačíná Raw Dog vybarvovat a dává na odiv hlavní chuťový profil ořechů, cedru a bílého pepře. Sekundární linie je odlehčená a vyrovnaná. Cítím mléčnou čokoládu, pár deka hlíny, kakaa a kávy. Retrohale překvapí chlebem a senem, ovšem tyto chutě jsou lehce přebité pepřovým výbuchem. Intenzita chuti se dle očekávání zvyšuje, doutník zůstává konzistentní bez nutnosti korekcí. Třetí třetina je velmi lineární a upřímně následuje druhou. Hlavní linie zůstává, ve vedlejší se ukazuje více zeminy a retrohale nechává vyniknout sladkou čokoládu. Také se mi seno změnilo na venkovský dvorek. Jinak je to pěkně čisté a přímé. Hoření stále v pořádku.

Raw Dog je skvělý doutník s klasickou chutí. Bavil mě moc a absence krycího listu mě vůbec netrápila, protože mi doutník nabídnul všechno, co si představuju pod doutníkem by Oscar. Osobně mám několik favoritů by Oscar a Raw Dog se směle řadí mezi ně.

Lukáš

Btw, rychlá koupě zde.

Raw Dog 1Raw Dog 2Raw Dog 3Raw Dog 4Raw Dog 5Raw Dog 6Raw Dog 7Raw Dog 8Raw Dog 9Raw Dog 10

 

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem