Absinthium Bohemicum 0,7l 70%

Neohodnoceno
 
  • 1 z 3
 

Absinthium Bohemicum - unikátní absinth!

Obsah alkoholu: 70%

Objem láhve: 0,7l

Výrobce: Albert Michler Distillery Int. 44 Upper Belgrave Road, Bristol, UK

725 Kč    
Kód produktu 1593
Značka Albert Michler Distillery
Kategorie Alkohol
 

Absinthium Bohemicum.

Jedná se o destilovaný absinth, který se ještě následně maceruje a znovu destiluje. Tato unikátní metoda, která spojuje švýcarský a francouzský styl s tradičním českým postupem, dělá z Absinthium Bohemicum zcela unikátní destilát. Jedná se o 100% přírodní produkt bez přídavku barviv či jakýchkoli aromat.

Společnost Albert Michler Distillery Int. Ltd. se sídlem ve anglickém Bristolu, Spojené Království distribuuje tento Original Bohemian Absinth do 30 zemí světa. Nicméně destilace a macerace probíhá v České republice.

Přiblížení téma na etiketě láhve Absinthium Bohemicum.

Podle legendy byl Bruncvík synem českého knížete Žibřida (podle jiné verze knížete Štylfryda), který dobyl pro zemi znak orlice. Bruncvík vládl moudře a spravedlivě a rozhodl se získat lepší erbovní znamení, proto se s početnou družinou vydal do světa, kde zažil různá dobrodružství a bojoval se všelijakými exotickými zvířaty a obludami.
Mimo jiné zachránil život lvovi tím, že zabil strašného draka, a za tuto statečnost získal lva do českého erbu.

Podle legendy získal Bruncvík na hradě krále Olibriuse zázračný meč, který na požádání srazí všem nepřátelům hlavy. Meč se po Bruncvíkově smrti ztratil, podle některých verzí je zazděn v mostním pilíři, podle jiných byl hozen do Vltavy, další legendy jej spojují s blanickými rytíři tím, že se objeví, až bude Čechům nejhůře. K meči Bruncvíka se
váže také legenda o Přemyslu Otakarovi II., podle níž král po vítězství nad uherským králem odhodil před zraky jásajících Pražanů svůj meč do Vltavy. Až Čechům bude nejhůře, meč pak štika vynese na hladinu a ten, kdo se jej chopí, stane se králem, a s jeho pomocí půjde od vítězství k vítězství.

Na Hradním náměstí (Burgplatz) v dolnosaském Brunšviku, jehož německý název byl nejprve Brunesguik, později Brunswiek, od 16. století Braunschweig, stojí monumentální románská bronzová plastika lva z roku 1166, kterou objednal a financoval vévoda Jindřich Lev, aby tak prezentoval svou moc. Podle legendy Jindřich během cesty do Jeruzaléma narazil na lva bojujícího s drakem a přidal se na stranu lva. Lev pak svého zachránce doprovázel po zbytek života. Tato legenda byla populární v Německu, Holandsku, Dánsku a Švédsku, v modifikovaných verzích i v Česku, Maďarsku a Rusku. Ale ani tato legenda není původní, nýbrž pochází z francouzské pověsti o rytíři Yvainovi.